piątek, 5 października 2018

Wszystkie moje mamy
Rok Ireny Sendlerowej, a także 100 lecie Niepodległości to dwa ważne wydarzenia, które postanowiliśmy uczcić niezwykłym spotkaniem autorskim. Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci, ma w swoim dorobku niezwykłe perełki z motywem wydarzeń historycznych. "Wszystkie moje mamy" to opowieść o niezwykłych kobietach, które wykazały się odwagą i zaangażowaniem w organizowaniu ucieczki dzieci żydowskich z getta. Pisarka ze szczególnym akcentem w swojej relacji przybliżyła nam postać Ireny Sendler.


Na sali panowała niesamowita cisza, na pewno ze wzruszenia (nie jedna osoba ocierała łzę płynącą z oka), ale także z szacunku na temat. Wśród uczestników dominowała młodzież, która ten wycinek z historii zna jedynie z relacji swoich dziadków. Na spotkanie przyszli również dorośli, niejednokrotnie przytakując głową podkreślali prawdziwość opowieści. Z przejęciem słuchaliśmy także fragmentów książki, czytanych przez Panią Malwinę.


Sala z zaciekawieniem słuchała przygód małego Szymka, któremu udało się uciec z getta dzięki pomocy "swoich mam".A na końcu były autografy do świeżo kupionych książek i wiele ciepłych słów. 

I jeszcze pamiątkowe zdjęcie z Klubowiczkami "Czytodajni".


I z bibliotekarkami ....To spotkanie zostanie długo w naszej pamięci i na pewno pogłębiło naszą wiedzę.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza